piątek, 15 kwietnia 2011

Powstanie ekranizacja "Jeźdźców smoków z Pern"?

"Jeźdźcy smoków z Pern", to najbardziej znana seria Anne McCaffrey. Amerykańska pisarka wydała już 22 książki w cyklu, pierwszą z nich w 1968 roku. Jako że nie miałam okazji przeczytać jakiejkolwiek z tych książek (ale zamierzam) zacytuję wszechwiedzącą wikipedię odnośnie fabuły: "Cykl opowiada o ludziach, którzy wraz ze swymi nieodłącznymi towarzyszami – smokami walczą ze śmiercionośnymi Nićmi spadającymi na Pern z Czerwonej Gwiazdy. Oprócz zmagań z Nićmi, opisane są wyklucia smoków, odkrywanie Południowego Kontynentu, a także odkrywanie na nowo utraconej wiedzy o Starożytnych ludziach, którzy przylecieli na planetę z Ziemi." Ciężko określić, czy jest to nadal fantasy (smoki) czy już science fiction (rożne planety, gwiazdy).


Scenariusz oparty na pierwszym tomie sagi, opracowuje David Hayter, pracujący wcześniej między innymi nad serią X-Men oraz "Watchmen". Prawdopodobnie pod koniec roku zostanie ukończona finalna wersja i ruszą prace nad produkcją. Produkcja zapowiada się ciekawie, o ile nie zostanie udziecinniona. Odnośnie samej autorki, przeczytałam jej dwie książki - "Rowan" i "Damia". Książki te opowiadają o osobach obdarzonych Talentem, służących dla dobra wszechświata. Typowe S.F, ale czytało się to bardzo przyjemnie:)1 komentarz:

  1. Żeby wyjaśnić - smoki z Pern są potomkami jaszczurek ognistych, zmodyfikowanych genetycznie przez jedną ze Starożytnych :) Więc to jest sf :P

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty