sobota, 16 kwietnia 2011

Weekendowe premiery


Wczoraj w księgarniach przybyło sporo nowych tytułów, o jednym nawet wspomniałam „Mag Niezależny Flossia Naren”. Jednak podczas przeglądania stron wydawnictw natrafiłam na inne książki, które również wczoraj ukazały się w sklepach. Zwykle piszę newsy o wydaniu nowych powieści wydawnictwami, tym razem dostaniecie mix. Dla każdego coś się znajdzie ;).


Zacznę od wydawnictwa Albatros. Keith Donohue jest autorem powieści „Aniołowie Zniszczenia”. Samotna wdowa-Margaret znajduje na progu swojego domu porzucone dziecko i postanawia je wychować jako własną wnuczkę. Traktuję ją jak swoją córkę Ericę. Erica uciekła ze swoim chłopakiem i przyłączyła się do radykalnej grupy rewolucjonistów- Aniołów Zniszczenia. Margaret nie zna miejsca pobytu córki, ale uważa, że tajemnicze dziecko, które znalazła należy właśnie do Erici. Wiedzie spokojne życie do czasu, aż dziewczynka- Norah zaczyna twierdzić, że jest aniołem. Norah za wszelką cenę pragnie udowodnić swoje nadprzyrodzone zdolności, oprócz tego obserwuje ją ciągle jakiś obcy mężczyzna. Margaret będzie musiała poznać prawdę. Kim jest tajemnicza Norah i czemu akurat trafiła do niej? Czy aby na pewno jest dzieckiem Erici?
Wydawnictwo Albratros dobrało bardzo ładną okładkę. Wydaje mi się, że może być to całkiem interesujący tytuł.

Przejdźmy do następnego wydawnictwa, tym razem Czarnego. „Most” autorstwa Geerta Maka dotyczy Stambułu. Pisarz poznaje mieszkańców zupełnie od innej strony, zaczyna poznawać ich opinię na temat europejczyków oraz obyczaje. Reportaż zapowiada się ciekawie, z resztą jak zwykle w przypadku wydawnictwa Czarnego ;).

Ukazała się również nowa książka popularnej pisarki Sherryl Woods. Powieść ma tytuł „Światła Portu”. Kevin traci żonę w Iraku, postanawia wrócić ze swoim synem do nadmorskiego miasteczka, które zbudował jego ojciec. Kiedy próbuje na nowe odnaleźć radość życia i bezpieczeństwo poznaje Shannę, właścicielkę księgarni. Udaje im się nawiązać przyjaźń, które po pewnym czasie zamienia się w związek. Jednak czy Kevin będzie potrafił pogodzić się przeszłością?
Ostatni tytuł jaki chcę Wam zaprezentować to „Diamentowe Psy, Turkusowe Dni”. Jak już zauważyliście po okładce jest to powieść science-fiction. Alastair Reynolds przedstawia nam mroczną przyszłość XXI wieku. Ludzkość toczy wojny nie tylko między sobą, ale również z obcymi cywilizacjami, drapieżnikami. Richard Swift, poszukiwacz przygód wybiera się w podróż do Wieży Krwi. Jednak cena jaką poniesie za swoją ciekawość może być wyższa niż śmierć. Są również inni bohaterowie gotowi bronić swoich idei np. Naqi, która jest po części winna śmierci własnej siostry, poświęca się badaniom morskich organizmów planety.
Podsumowując, mi najbardziej przypadli do gustu „Aniołowie Zniszczenia” . Ciekawa fabuła, ładna okładka xD. Podoba mi się również „Most” wydawnictwa Czarnego, lecz liczę że uda mi się ją kiedyś pożyczyć. A co Wy o tym sądzicie? Znaleźliście coś dla siebie?

4 komentarze:

  1. Zaciekawiły mnie "Aniołowie Zniszczenia" oraz "Diamentowe psy..":). Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety nie, ale możliwe, że w przyszłym tygodniu znajdę coś, co przykuje moją uwagę. Chociaż "Aniołowie zniszczenia" mogą nie być tacy źli.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może kupię ,,Aniołowie zniszczenia", ale jeszcze nie wiem ;))

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty