czwartek, 16 czerwca 2011

Stosik posesyjny:)

Zbliża się koniec sesji, co oznacza że wreszcie będę miała czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. A poniższe książki to nie wszystko, bo przecież są jeszcze półki pełne lektur z etykietką "jak będę miała czas, to przeczytam".Brent Weeks "Droga cienia", "Na krawędzi cienia" - od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad kupnem tych książek, ale nie byłam do tego przekonana. Wydawało mi się, że będą to młodzieżowe, trochę naiwne tytuły. Ale akurat były w magazynie Gildii do zrecenzowania;] 


Becca Fitzpatrick - "Crescendo", "Szeptem" - książki pożyczyłam już z miesiąc temu (albo nawet dwa) os koleżanki mojej siostry. Kompletnie nie wiem, czego spodziewać się po tych tytułach.


Monika Szwaja - "Nie dla mięczaków" - to właściwie nie książka, ale pojedyńcze opowiadanie. Było dodawane jako gratis w Empiku z okazji Światowego Dnia Książki

Marjorie M. Liu - "Dziki płomień" - bardzo starałam się wykręcić od recenzowania tego tytułu (na Gildii jest zasada, że osoba która recenzowała poprzednie tomy, automatycznie dostaje kolejne części) ale niestety nie udało się. Trudno, może ta część będzie lepsza i zaskoczy mnie in plus.


Raja Shehadeh - "Palestyńskie wędrówki. Zapiski o znikającym krajobrazie" - byłam kiedyś w Izraelu (w ramach wymiany młodzieży) i bardzo mnie zafascynowało to państwo. Od tej pory staram się czytać wszystko, co wpadnie mi w ręce na ten temat.

Antologia - "Księga wojny" - zbiór opowiadań polskich autorów, wydany przez wydawnictwo Runa. Bardzo się cieszę, że otrzymałam ten tytuł do recenzowania, ale tak bardzo zachęcają mnie nazwiska na okładce (Piekara, Orbitowski, Ćwiek, Brzezińska).


Obydwa tytuły dostałam w prezencie od Gildii. Pierwszy z nich "Klemens i kapitan zło" Piotrka Rogoży jest książką młodzieżową, ale wcześniej czytałam tego autora "Po spirali" i bardzo mi się podobało. "Długi marsz" Sławomira Rawicza, został niedawno zekranizowany, ale jeszcze nie miałam okazji obejrzeć tego filmu. Może to i lepiej, najpierw przeczytam oryginał, a potem wezmę się za hollywodzką wersję.

I to tyle, jeśli chodzi o najnowsze książki, które zamierzam przeczytać w najbliższym czasie. Jest ich jeszcze więcej, ale najpierw chcę nadrobić tytuły recenzyjne;]
12 komentarzy:

 1. Książki ciekawe i będę czekać na Twoje wrażenia:). U mnie sesja jeszcze w pełni, ale koniec już bliski. Chyba:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. No u mnie same egzaminy już prawie skończone - dzisiaj tylko ustny z angielskiego, ale to będzie banał;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe pozycje, teraz czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbliższe dni/tygodnie (nie wiem, jak szybko czytasz) zapowiadają się ciekawie :)
  Jeśli chodzi o tematykę izraelską rzucam tytuł "Izrael – Palestyna. Pokój czy święta wojna" Llosy - czytałam dawno temu i powinno Cię zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No no... Nic tylko miłego czytania życzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super stosik ;) Ja bardzo lubię "Szeptem" choć "Crescendo" już mnie tak samo nie zachwyciło. Zobaczymy co w części 3 wymyślą.
  Za to "Na granicy cienia" też się muszę zabrać!

  Pozdrawiam ;)
  Miłego czytania !

  OdpowiedzUsuń
 7. Trylogia Nocnego Anioła Brenta Weeksa to jedna z moich ukochanych serii <3 Mam nadzieję, że Ci się spodoba i ciekawa jestem recenzji ;)
  Za to "Szeptem" nie przypadło mi do gustu, ale "Crescendo" było trochę lepsze.
  Miłej lektury ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazdroszczę tylu czekających książek, u mnie niestety sesja w pełni, ale jak się skończy to też planuje odbić sobie czytelniczo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szeptem i Crescendo - mmm :) Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Świetne książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gildia Cię rozpieszcza ;D Bardzo fajne stosiki, czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam "Szeptem" i nie spodobało mi się. Ledwo coś z tej książki pamiętam, a po tygodniu już nie kojarzyłam imion głównych bohaterów.
  Z resztą czekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty