czwartek, 21 kwietnia 2011

Serial "Gra o Tron" otrzymał już drugi sezon!

Serial Gra o Tron był oczekiwany przez miłośników serii tworzonej przez George'a R. R. Martina, jak i miłośników dobrych seriali. Ukazał się już pierwszy odcinek (także w Polsce, na stacji HBO, która jest producentem). Wyniki oglądalności pilotażowe odcinka nie były aż tak rewelacyjne, ale zadowoliły kierowników stacji. Już teraz możemy oczekiwać drugiego sezonu.


Pierwszy odcinek, w którym zaznajamiamy się z postaciami, światem oraz zarysowują się najważniejsze wątki, przyciągnął przed telewizory 2,2 miliona widzów. Nie jest to dużo, jeśli porównamy te wyniki z tymi osiąganymi przez Zakazane Imperium (pierwszy odcinek przyciągnął o połowę widzów więcej). Ale być może mamy do czynienia z taką sytuacją, jaka miała miejsce przy Czystej Krwi (nadal nie mogę przywyknąć do polskiej nazwy i preferuję True Blood) - wieści o serialu rozchodziły się z czasem i przybywało stałej widowni. Drugi sezon serialu zostanie oparty na książce Starcie Królów.

Ja nie oglądałam jeszcze tej produkcji z prostego powodu - najpierw zamierzam w końcu sięgnąć po serie książek, a dopiero potem po serial. A może ktoś z was już widział pierwszy odcinek? Jakie macie wrażenia?4 komentarze:

 1. Dla fanów historii idealny serial:)). Niestety podobnie jak Ty, nie oglądałam żadnego odcinka. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Serial pierwsza klasa ! Widziałam już pierwszy odcinek i jestem zachwycona .

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo intryg , wątków , nie oczekiwanych zwrotów akcji , serial naprawdę ciekawy polecam .

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam książki, ale serial jest mistrzostwem sam w sobie- genialna gra aktorów, świetne dialogi, zero niepotrzebnych scen z durnymi efektami, sami bohaterowie są tak barwni i ciekawi, że aż mam ochotę książkę przeczytać, choćby po to, żeby się dowiedzieć czy serial jest od niej lepszy

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty