czwartek, 21 kwietnia 2011

Premiery: 20 i 21 kwietnia


Dnia wczorajszego oraz dzisiejszego w księgarniach pojawiło się parę nowych książek, na które wielu z nas długo czekało. Jakie są to tytuły? Anne Bishop-„Przymierze Ciemności”, Harlan Coben „Na gorącym uczynku”, Liu Marjorie M. „Dziki Płomień”.
Na samym początku chciałabym zacząć od „Przymierza Ciemności” Anne Bishop. To książka na którą czekam już od dłuższego czasu. Jestem ogromną fanką serii „Czarnych Kamieni”. O czym będzie nowa już szósta część? Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z trzeciej części trylogii. Po zniszczeniu wszystkich złych królowych i oczyszczeniu świata ze skazy Dorothei SaDiablo zostało tylko stu Książąt Wojowników, bez władczyń.
Theran chce podnieść z ruin Dena Nehele, ale zanim będzie mógł to zrobić musi odnaleźć Królową, która zna Protokół. Cassidy jest nieatrakcyjną Królową i zostaje wybrana na władczynię Dena Nehele. Będzie musiała przekonać mężczyzn, aby ponownie chcieli jej służyć. Jednym z nich jest Gray, kuzyn Therana, złamany poprzez tortury przez zepsute królowe Dena Nehele. Gray powoli zaczyna pragnąć służby Cassidy, odzyskuje wiarę w siebie. Jak potoczą się jego losy?
„Przymierze Ciemności” to książką, którą z całkowitą pewnością kupię. Dla mnie wystarczy tylko, aby autorką była Anne Bishop, a cała reszta nie jest istotna. Mam pełen zaufanie do jej talentu i wiem, że mnie nie zawiedzie ;).
Kolejny tytuł to „Na gorącym uczynku” Harlana Cobena. Jest to jeden z najbardziej znanych pisarzy thrillerów. Sama miałam okazję przeczytać parę jego dzieł .Z czym spotkamy się w jego nowej powieści?

Wendy Tynes ma w życiu jeden cel-ściganie przestępców seksualnych. Wendy prowadzi program w telewizji w którym postawiła przed kamerami wielu przestępców. Doskonale współpracuje z policją do czasu aż spotyka Dana Mercera, pracownika opieki społecznej. Dan zostaje aresztowany i oskarżony, a jego życie w którym był powszechnie uważany za przyjaciela dzieci zamienia się w jedną wielką ruinę. W tym czasie nastolatka Haley McWaid, kapitanka drużyny, jedna z najpopularniejszych dziewczyn w szkole znika bez wieści. Rodzina z coraz to dłuższym czasem poszukiwań zaczyna sądzić, że Haley nie żyje. Dan mimo protestów społeczeństwa wychodzi na wolność, sąd oddala wniosek. Mężczyzna zwraca się do Wendy, czyżby miał jakieś informacje dotyczące Haley?
„Na gorącym uczynku” to powieść dla fanów Cobena. Fabuła nie jest ani oryginalna, ani interesująca. Ja osobiście raczej się nie skuszę.

Liu Marjorie M. „Dziki Płomień”, to kontynuacja „Pocałunku Łowcy” oraz „Wołania z Mroku”. W trzeciej części główna bohaterka, tropicielka demonów Maxine Kiss musi zmierzyć się z prawdą o swoim rzeczywistym obliczu. Pomoże jej w tym miłość pewnego śmiertelnika. Maxine czuje w sobie coraz silniejszą ciemność, czy pozwoli się jej w pełni pochłonąć?
Poprzednie tomy Liu Marjorie M. odpychały mnie swoimi okładkami, opisami, a w szczególności opiniami moich znajomych. „Dziki Płomień” to jedna z tych powieści, które zamierzam omijać szerokim łukiem i nie zbliżać się na krok. A co Wy o tym sądzicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty