poniedziałek, 25 kwietnia 2011

„Jillian Westfield wyszła za mąż” , czyli książka z ciekawą fabułą


„Jillian Westfield wyszła za mąż” to powieść nieznanej pisarki Allison Winn Scotch. Czy jej debiutancka książka okaże się kluczem do sukcesu i popularności? Czy warto zapamiętać jej nazwisko? Na te pytania odpowiem w recenzji ;).

Fabuła powieści jest bardzo dobra. Główna bohaterka Jillian ma ponad 30 lat, męża oraz dziecko. Mimo wszystko nie jest szczęśliwa. Jej malutka córeczka to ciągłe utrapienie, a mąż wiecznie podróżuje. Wyobraźcie sobie, że możecie cofnąć czas i zacząć swoje życie od początku, czy zmienilibyście coś? Jillian otrzymuje właśnie taką szansę. Cofa się do czasów kiedy żyła z zupełnie innym mężczyzną, nie miała córki, pracowała w ogromnej korporacji. Pragnie zmienić swoją przyszłość. Jednak nawet najmniejsza zmiana ma ogromny wpływ na otaczający ją świat i innych ludzi. Jillian postanawia uniknąć pierwszego spotkania ze swoim małżonkiem, kontynuować pracę oraz utrzymać związek ze swoim ex. Czy uda się jej odmienić bieg przyszłości? Jakie poniesie konsekwencje?


Pomysł na książkę moim zdaniem jest genialny. Autorka doskonale opisuje szok Jillian po obudzeniu się w przeszłości. Allison Winn Scotch wykazuje się bardzo dobrym warsztatem pisarskim oraz pomysłem co doskonale wpływa na jakość całej powieści. Akcja przebiega bardzo szybko, a powieść wciąga. Czytelnik ciągle zastanawia się jaki będzie koniec. Z ogromnym zaciekawieniem przerzuca się strony.

Widać, że autorka postawiła na bohaterów. Poznajemy rozterki Jillian oraz jej osobowość. Z czasem możemy dostrzec jej wewnętrzną przemianę. Powieść porusza również tematy poważne takie jak: konflikty rodzinne oraz macierzyństwo. Jillian to osoba, którą czytelnik od razu polubi. Momentami nas śmieszy, ale są i chwile kiedy jej współczujemy oraz zastanawiamy się jak wybrnie ze swoich problemów. Inne postacie takie jak: maż Jillian czy jej chłopak także są dobrze przedstawieni. Wydaje mi się, że autorka chciała pokazać nam, że jakakolwiek ocena ludzi jest błędna. A wady, które wcześniej nas irytowały w rzeczywistości mogą okazać się zaletami. Okładka jest w porządku, natomiast korekta… Wyłapałam parę literówek oraz błędów gramatycznych. Trochę przeszkadzają w czytaniu, ale zawsze mogło być gorzej.

Jaka jest odpowiedź? Być może książka nie będzie bestsellerem, ale nazwisko autorki „Jillian Westfield wyszła za mąż” powinniśmy zapamiętać. Jej książka to wyjątkowo ciekawy tytuł. Jeśli lubicie obserwować zachowania ludzi, interesujecie się psychologią, albo lubicie poczytać przed snem luźną książkę to wybierzcie właśnie „Jillian Westfield wyszła za mąż”. Nie pożałujecie. Polecam!

4 komentarze:

 1. Czytałam i rzeczywiście książka ciekawa:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcześniej nie słyszałam o tej książce, ale jak mi ją pożyczysz, to z chęcią ją przeczytam;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że wkrótce ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam książkę w planach. Pewnie poczekam kiedy będzie w bibliotece. Lubię wątek podróży w czasie - a do tego zachęciłaś mnie tą psychologiczną stroną książki.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty