środa, 27 kwietnia 2011

,,W Dżungli Życia", czyli książka, która zmieni Twoje życie


„W Dżungli Życia” to książka autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Autorka jest znaną podróżniczką, prowadzącą w Radiu Zet audycję „Blondynka w Wielkim Mieście”. Jednak tym razem zamiast powieści podróżniczej otrzymujemy dzieło pełne refleksji, porad oraz informacji dotyczących życia Beaty Pawlikowskiej. Czy porady oraz refleksje są przydatne? Czy zmieniły mój sposób myślenia?
Bardzo trudne opisuje się książki, które są pełne porad, refleksji. „W Dżungli Życia” natrafimy na pewną formę autobiografii. Autorka chce przekazać nam tajemnicę życia. Tajemnicę szczęścia, zrozumienia siebie. Beatę Pawlikowską poznajemy od zupełnie innej strony. Dowiadujemy się o jej sposobie myślenia, dzieciństwie, podróżach, a nawet przebytej anoreksji czy próbie samobójczej. Z początku mogło nam się wydawać, że wielka podróżniczka miała proste życie, w końcu spełniała swoje marzenia itd. Jednak w głębi duszy nadal poszukiwała samej siebie, nie była szczęśliwa, nie mogła siebie polubić. Wydaje mi się, że czytając Dżunglę Życia zrozumiemy sposób myślenia autorki, a także podobieństwo z nami.

Czy książka mnie zmieniła? Ciężko mi powiedzieć, bo dopiero zaczynam wprowadzać te porady w życie. Mimo wszystko, uważam że tak. Postanowiłam odnaleźć swoją drogę, a nie kierować się tam gdzie jest lepiej, bądź tam gdzie ktoś mi rozkazuje. Być może rady Beaty Pawlikowskiej wydają się dziecinnie proste i oczywiste, ale czy ktoś nas ich kiedyś nauczył? Taka mała rzecz, a potrafi zmienić życie na lepsze. Autorka pokazuje nam, że trzeba polubić siebie, rozmawiać ze sobą, traktować się jak przyjaciela. Może ten mały element sprawi, że będę szczęśliwa?
Okładka oraz korekta są dosyć przeciętne. Podczas czytania natrafimy na rozmaite zdjęcia Beaty Pawlikowskiej zrobione podczas jej dzieciństwa bądź podróży. Całkiem fajny pomysł, szczególnie jeśli, chcemy bliżej poznać autorkę. Sama okładka nie jest piękna, a nawet trochę dziecinna. Korekta zaś ominęła kilka literówek rzucających się w oczy.
„W Dżungli Życia” to książka dla osób pragnących zrozumieć świata, a co najważniejsze siebie. Często zapominamy, że to wszystko zależy od nas, czy będziemy szczęśliwi. Beata Pawlikowska wszystko doskonale przedstawia na swoim przykładzie, dzięki czemu zaczynamy zastanawiać się „A może i mi się uda?”. Zadaje pytania, które mogą nas zaboleć, ale odpowiedź na nie sprawi, że poczujemy się o wiele lepiej. Jeśli lubicie poradniki, pragniecie zmian i szczęścia to bez chwili wahania sięgnijcie po Dżunglę Życia. Polecam!

3 komentarze:

  1. Lubię Pawlikowską, więc skoro polecasz to z przyjemnością przeczytam:). pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubię Pawlikowską. Jak gdzieś znajdę tą książkę to kupię i przeczytam, bo szczerze mówiąc zaintrygowała mnie książka niepodróżnicza. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię Pawlikowską - i nie mówię tylko o jej książkach, ale także o niej jako osobie. Silna, z humorem, miała ciężkie życie, ale nadal jest uśmiechnięta i znalazła sobie fajną drogę życia:)

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty