poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Stosik książkowy

Postanowiłam zrobić zdjęcie mojego aktualnego stosika książek które czekają na napisanie recenzji/przeczytanie. Tak naprawdę, tytułów które chcę przeczytać mam więcej, ale to wtedy musiałabym robić zdjęcia półkom, a nie stosikom:D
Ze stosika przeczytałam już "Wampira z M-3", dwa tomy serii Marjorie M. Liu. O ile pierwszy z tych tytułów był naprawdę zabawny, lekki i przyjemnie się go czytało, to książki Liu pomimo dobrego pomysłu wyjściowego (walka z demonami itd.) naprawdę zanudzały. Recenzje już wkrótce:)
Dalej mamy "Krwawy południk" Cormaca McCarthy'ego - jak na razie przeczytałam tylko "Drogę" tego autora, ale zaciekawiło mnie jego pisarstwo.
"Crescendo" oraz "Szeptem" to powieść o upadłym Aniele, który zakochuje się w śmiertelniczce. Pożyczone od koleżanki mojej siostry, zobaczymy, czy mi się spodoba.
"Oznaki życia. Przypadki z intensywnej terapii" to książka napisana na faktach autentycznych o tym, jak naprawdę wygląda oddział intensywnej terapii. Jako fanka House'a i Chirurgów, muszę to przeczytać. 
"Dziewięć wcieleń kota Deweya" to kolejny tom, o jednym z najbardziej znanych kotów USA. Dewey stał się ulubieńcem małego miasteczka, a dzięki niemu biblioteka stałą się jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc. Ta książka, to zbiór opowiadań także o innych milusińskich, którzy znacząco zmienili ludzkie życie.
"Wilczy amulet" S. A. Swann to kolejny tom serii o wilkołakach, osadzony w Polsce w czasach obecności Krzyżaków i wypraw Krzyżowych. Poprzedni tom był kiepski, postaram się niedługo zmaieścić jego recenzję.
"Synowie Boga" M. D. Lachlan - czekałam na premierę tej książki, bo bardzo lubię klimaty nordyckie. Będą Wikingowie, wilkołaki i bóstwa nordyckie:D
Która z tych książek najbardziej was zaciekawiła. A może któreś już przeczytaliście?

3 komentarze:

 1. Bardzo zacny stosik! :D Miłego czytania życzę zatem :)

  Jeśli chodzi o powieści Kavy... Pierwszy raz się z nią spotkałam i jej powieść była naprawdę dobra, szybko się ją czytało, miło i przyjemnie i naprawdę ciekawie, tylko ten koniec był taki jakiś mało zaskakujący ;)

  Pozdrawiam i dziękuję za wizytę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, zauważyłam bardzo ciekawą książkę, a mianowicie "Synowie Boga". Muszę się za nią rozejrzeć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również spostrzegłam ciekawe pozycje ;D Czekam na recki ;) PS. Szeptem i Crescendo to najjaśniejsze perełki w tym stosisku :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty